След като първоначално изглеждаше, че преговорите са приключили, Anthropic отново води разговори с Пентагона относно потенциалното използване на нейния изкуствен интелект.
Разговорите възобновяват след първоначален застой, когато компанията се опитваше да гарантира, че услугите ѝ няма да бъдат използвани за масово наблюдение или за разгръщането на автономни оръжия.
След като тези преговори се усложниха, OpenAI постигна споразумение с Пентагона, но сега Anthropic е възобновила дискусиите с военните, съобщава Bloomberg.
Ако разговорите приключат успешно, армията отново би могла да използва решенията на Anthropic за своите ИИ нужди.
Имидж и обществена подкрепа
След разногласията с Пентагона, институцията обяви Anthropic за риск в доставната верига, което временно засегна репутацията на компанията.
В същото време обаче компанията спечели подкрепа от потребителите за позицията си срещу масовото наблюдение и отчете значителен ръст на новите регистрации. Поради тази ситуация, Anthropic реши да отключи част от платените си функции за безплатна употреба.
Междувременно, след сделката на OpenAI с Пентагона, компанията се сблъска със значителна критика, като някои потребители дори започнаха бойкот на услугата.









