Новата платформа за управление на идентичността и достъпа на стартъпа открива лошо наблюдавани акаунти за услуги и ги защитава от злоупотреби.
Почти всяка организация изпитва затруднения при наблюдението на служебни акаунти, токени, интерфейси за програмиране на приложения (API) и ключове за достъп до акаунти, които са разпръснати из цялата ѝ среда. Съвременните приложения разчитат на API, за да въвеждат данни, а също и за да предоставят данни на други услуги и приложения. Разработчиците, които разчитат на акаунти на услуги за удостоверяване на приложенията с различни услуги, трябва да ги съхраняват сигурно и да наблюдават как се използват акаунтите.
Това е проблемът, който Anetac, излязла днес от невидимия свят, се надява да реши с Anetac Dynamic Identity and Security Platform, решение за динамична сигурност и управление на идентичността за хибридни среди. Anetac има за цел да защити служебните акаунти, така че нападателите да не могат да ги използват за пробив в организациите. Платформата за поточна идентичност непрекъснато открива и наблюдава служебни акаунти, които не са предназначени за хора и се използват съвместно, и позволява на екипите по сигурността да идентифицират и реагират на инциденти, включващи злоупотребени акаунти. Решението картографира веригите за достъп и разчита на поведенчески анализ за откриване на необичайна дейност.
Служебните акаунти обикновено надвишават броя на потребителските акаунти „30-45 пъти“, се казва в изявление на Anetac. Проблеми като големи постоянни привилегии, акаунти, споделени между няколко екипа, пълномощия, които не се ротират редовно, и неактивни акаунти са често срещани предизвикателства. Например, организация за търговия на дребно, която внедрява технологията на Anetac, открива, че 20% от предоставените акаунти никога не са били използвани, 55% от всички акаунти са били деактивирани, а 30% са имали пароли, които са били на повече от година, според Anetac. Платформата открива и стотици пароли, които не са променяни повече от пет години.
В рамките на стартирането на платформата Anetac набра финансиране в размер на 16 млн. долара от Liberty Global, Shield Capital и GP Ventures. Anetac работи с организации от различни индустрии, включително авиокомпании, банкови институции, образователни центрове и минно дело. Съоснователите на Anetac, Тим Ийдс, И Сун, Менг Сю, Меган Уитикомб, Колин Рос и Диана Николас, преди това са заемали ръководни длъжности във vArmour. Ейдс, главен изпълнителен директор на Anetac, преди това е бил главен изпълнителен директор на Armour и Silver Tail Systems (придобити от EMC през 2012 г.).
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.