Google обяви нова версия на своя браузър за организации – Chrome Enterprise Premium, която се предлага с разширен контрол на сигурността срещу месечна такса за потребител.
Продуктът е стъпка нагоре от Chrome Enterprise, който сега е понижен до Chrome Enterprise Core, и осигурява защита на заплахите и данните, разширени възможности за контрол и отчетност.
Новата алтернатива на Google с повишена сигурност за предприятия има за цел да „засили сигурността на крайните точки“ на ниво браузър, „където се извършва почти всяка дейност и взаимодействие с висока стойност в предприятието“.
„Удостоверяването на автентичността, достъпът, комуникацията и сътрудничеството, администрирането и дори кодирането са все дейности, базирани на браузъра в съвременното предприятие“, казва Париса Табриз, вицепрезидент на Google за Chrome.
В сравнение с варианта Core, Chrome Enterprise Premium обикновено се предлага срещу месечна такса от 6 USD за всеки потребител и осигурява на организациите допълнителна сигурност чрез различни възможности.
Контролът на ниво предприятие във варианта Premium на браузъра позволява прилагане на политики, управление на софтуерни актуализации и разширения, както и поддръжка на множество TCP протоколи като RDP, SCP и SSH.
Контролите за достъп, базирани на контекста, могат да намалят рисковете от ексфилтрация на данни както за одобрени, така и за неодобрени приложения, и да подпомогнат налагането на непрекъснат Zero Trust достъп до SaaS и уеб базирани приложения.
Функциите за защита от заплахи и данни разчитат отчасти на изкуствения интелект за подобряване на защитата и осигуряват проверка на съдържанието и предотвратяване на загубата на данни, антималуер и антифишинг.
Някои компании, които вече използват Chrome Enterprise Premium, казват, че са наблюдавали значителни и незабавни ползи.
Ник Рева, ръководител на инженерния отдел за корпоративна сигурност в Snap, заяви, че създаването на ограничения и предупреждения за предотвратяване на загубата на данни в Chrome Enterprise Premium при споделяне на чувствителна информация в генеративни платформи с изкуствен интелект е довело до 50% намаляване на прехвърлянето на съдържание.
Ръководителят на отдела за информационна сигурност в биотехнологичната компания Roche заяви, че в рамките на няколко часа след включването на новия браузър на Google за предприятия „са успели да идентифицират и спрат опит за ексфилтриране на голямо количество корпоративна информация“.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.