В сряда Cisco обяви кръпки за множество уязвимости в своите продукти, включително и за грешка с висока степен на опасност в своите решения за корпоративно сътрудничество.
Проследен като CVE-2024-20375, проблемът с висока степен на опасност (CVSS оценка 8,6) засяга функцията за обработка на SIP повиквания на Cisco Unified Communications Manager (Unified CM) и Cisco Unified Communications Manager Session Management Edition (Unified CM SME) и може да бъде използван от разстояние, без удостоверяване.
Неправилното обработване на SIP съобщенията може да позволи на атакуващия да изпрати подправени пакети към засегнатите продукти и да предизвика презареждане на устройството, което да доведе до състояние на отказ на услуга (DoS).
Според Cisco вече има обходни пътища за този бъг, но версиите Unified CM и Unified CM SME 12.5(1)SU9, 14SU4 и 15SU1 съдържат кръпки за него.
Технологичният гигант отдаде дължимото на Агенцията за национална сигурност на САЩ (NSA) за съобщаването на CVE-2024-20375 и отбелязва, че не знае за експлоатиране на дефекта в сигурността в дивата природа.
В сряда компанията актуализира и своята консултация за CVE-2024-6387, уязвимостта в OpenSSH, известна като regreSSHion, с допълнителна информация за публикуваните и планираните поправки за продуктите на Cisco, за които е установено, че са уязвими.
Освен това Cisco публикува четири препоръки, в които подробно се описват грешки със средна степен на опасност в Identity Services Engine (ISE), Unified CM и Unified CM SME.
Три от тези дефекти в сигурността бяха открити в Cisco ISE, включително сляпо SQL инжектиране чрез REST API повиквания, разкриване на информация и подправяне на заявка на друг сайт (CSRF).
Четвъртият проблем засяга уеб-базирания интерфейс за управление на Unified CM и Unified CM SME и може да позволи на отдалечени, неавтентифицирани нападатели да извършат атака с кръстосано писане на сайтове (XSS) и да изпълнят произволен скриптов код в контекста на интерфейса.
Компанията твърди, че не знае за използването на някоя от тези уязвимости в дивата природа. Допълнителна информация можете да намерите на страницата със съвети за сигурност на Cisco.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.