CrowdStrike отрича да е водила преговори за придобиване с фирмата за управление на кръпки Action1 след слуховете за потенциална сделка на стойност 1 млрд. долара.
CSO Online съобщи по-рано този месец, че е научил от анонимен източник, че главният изпълнителен директор и съосновател на Action1 Алекс Вовк е изпратил имейл до служителите, в който ги информира за потенциално придобиване от CrowdStrike.
Имейлът, чиято автентичност беше потвърдена по това време от Action1, гласеше: „В светлината на слуховете вътре в компанията бих искал да потвърдя, че CrowdStrike се интересува от придобиването на Action1 с приблизителна стойност на сделката близо до един милиард долара.“
Нито Action1, нито CrowdStrike потвърдиха или отрекоха слуховете за придобиване по това време. Въпреки това, тъй като новината дойде малко след големия срив в работата на CrowdStrike, потенциалното закупуване на фирма за управление на кръпки от страна на гиганта в областта на киберсигурността се стори логично на някои представители на индустрията.
На 20 август обаче Action1 излезе с изявление, в което обяви решението си да „остане компания, ръководена от основателите“.
„За нас е чест интересът, който получихме от големи играчи в бранша, тъй като той потвърждава нашата стратегия и лидерство в това пространство“, заяви Вовк. „Въпреки това, след внимателно обмисляне, решихме, че оставането на компанията под ръководството на основателите е най-добрият път напред. Макар че е трудно да се откажеш от значителни финансови възможности, вярваме, че бъдещето ни е много по-светло като независима компания.“
CrowdStrike отвърна на удара един ден по-късно, като вицепрезидентът по корпоративното развитие Гур Талпаз заяви в публикация в LinkedIn, че не е имало реални преговори за придобиване с Action1.
„CrowdStrike проведе един, 45-минутен групов разговор след RSA с Action1. Нито един висш член на екипа на CrowdStrike не е участвал в този разговор – включително и аз. Action1 не е подписвала NDA. Не получихме нито един елемент за старание от какъвто и да е вид и се разделихме след повърхностен разговор“, каза Талпаз.
Той добави: „Близо три месеца по-късно в пресата се появиха фалшиви съобщения за оферта и процес, предизвикани от „изтекъл“ имейл със скандални твърдения, включително оценка, която никога не е била обсъждана, и процес на сливания и придобивания, който никога не се е случил. Това поведение разрушава доверието и подкопава авторитета на нашата индустрия.“
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.