Компанията CrowdStrike се включва в групата на генеративните изкуствени интелекти, като тества свой собствен асистент с генеративен изкуствен интелект, известен като Charlotte AI.
Асистентът с изкуствен интелект на CrowdStrike е предназначен да отговаря на въпроси, като например дали дадена система е уязвима към конкретна уязвимост, и да предоставя препоръчителни действия, заявиха от компанията. Той може също така да бъде подканен да открие злонамерена дейност, като например странично движение в машини с Windows. Целта е да се предостави на по-малко опитни ИТ специалисти и специалисти по сигурността информацията, от която се нуждаят, за тяхната среда и позиция по отношение на сигурността, за да могат по-бързо да вземат по-добри решения.
Примерни въпроси включват:
CrowdStrike заяви, че моделът на изкуствения интелект е обучен на базата на събраните от компанията данни за събития, свързани със сигурността, разузнавателна информация за заплахите от хакерски групи и текущи атаки, както и телеметрия, събрана от потребители, устройства и работни натоварвания в облака. „Непрекъснатият цикъл за обратна връзка по потвърдено от човека съдържание“ включва CrowdStrike Falcon OverWatch за управлявано търсене на заплахи, CrowdStrike Falcon Complete за управлявано откриване и реагиране, CrowdStrike Services и CrowdStrike Intelligence.
През последните месеци няколко компании – включително Microsoft и Google – включиха генеративни асистенти с изкуствен интелект в своите платформи за сигурност. Тези асистенти предлагат на анализаторите по сигурността начин да правят справки за големи количества данни за сигурността, използвайки естествен език, и да правят корелации между различни източници на данни. В този смисъл Charlotte AI предоставя интерфейс на естествен език към платформата Falcon, така че анализаторите по сигурността, „независимо от нивото на опит или размера на организацията, да бъдат мощни потребители на платформата Falcon“, заявиха от компанията.
Понастоящем Charlotte AI е налична само в ограничена предварителна версия за частни клиенти. Компанията не предоставя график за по-широко разпространение.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.