С нарастването на кибератаките надеждните мерки са от съществено значение за намаляване на повърхността на атаките и за бърза реакция на заплахите. Спазването на разпоредби като Закона за цифровата оперативна устойчивост (DORA) е от решаващо значение, за да се предотвратят тежки санкции и да се гарантира непрекъснатостта на бизнеса. Тази публикация в блога разглежда DORA и представя нашата бяла книга за този важен нов европейски регламент.
Законът за цифровата оперативна устойчивост (DORA) Регламент (ЕС) 2022/2554 ще влезе в сила на 17 януари 2025 г. за всички държави – членки на ЕС. Той има за цел да укрепи рамката за киберсигурност на финансовите субекти и цифровите продукти в ЕС, като гарантира, че те могат да се справят с инциденти и оперативни смущения, свързани с ИКТ. DORA обхваща различни финансови субекти, включително банки, инвестиционни посредници, кредитни институции, застрахователни дружества, платформи за групово финансиране и критични доставчици на услуги от трети страни, като например доставчици на облачни услуги и центрове за данни.
Неспазването на DORA може да доведе до строги санкции, включително ежедневни глоби в размер до 1% от средния дневен глобален оборот за период до шест месеца, издаване на заповеди за прекратяване и отстраняване и публични съобщения. Тези строги санкции подчертават важността на спазването на изискванията на DORA.
Унифицираната платформа за сигурност на WatchGuard е проектирана така, че да надхвърля индустриалните стандарти и да помага на бизнеса да спазва променящите се разпоредби. Нашите Cloud-native Unified Security Platform и SaaS продукти поддържат редовни актуализации и подобрения на сигурността, които са от съществено значение за поддържане на съответствие и защита на цифровата инфраструктура. Ключовите възможности включват цялостна сигурност, опростено управление, проактивно управление на заплахите и наблюдение и намаляване на повърхността на атаките.
Нашият подробен документ, „Дълбоко вникване в DORA“, предоставя задълбочен поглед върху това как продуктите и услугите на WatchGuard подпомагат спазването на изискванията на DORA. Чрез интегрирането на унифицираната платформа за сигурност на WatchGuard финансовите институции могат да поддържат стабилна и съвместима ИКТ среда чрез управление на риска, обработка на инциденти, тестване на устойчивостта, управление на риска от трети страни и обмен на информация.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.