Значителни награди спечелиха изследователите през втория ден на хакерското състезание Pwn2Own Automotive 2025, организирано тази седмица от инициативата Zero Day Initiative (ZDI) на Trend Micro в Токио, Япония.
През втория ден на събитието бяха изплатени общо 335 500 долара, което заедно с 382 750 долара, присъдени през първия ден, прави общата сума 718 250 долара.
От общата сума за втория ден 129 500 долара бяха спечелени за подвизи, насочени към зарядното устройство Wall Connector на Tesla.
Един екип спечели 50 000 долара – максималната сума за хакване на Tesla Wall Connector – за превземане на устройството и разбиването му.
Друг екип спечели 45 000 долара за това, което ZDI описва като изобретателен експлойт за зарядно устройство Tesla, който използва конектора за зареждане.
Други два екипа спечелиха възнаграждения от 22 500 и 12 500 долара за хакване на зарядни устройства за електромобили Tesla – сумите са по-малки, защото експлойтите включваха предварително известни грешки.
За петък е насрочен още един опит за хакване на стенния конектор на Tesla, който може да добави още 50 000 долара към 129 500 долара, ако експлойтът е успешен.
През втория ден бяха спечелени и други значителни награди за експлойтите за зарядни устройства за електромобили Wolfbox (50 000 USD), Phoenix Contact (25 000 USD), Autel (23 000 USD).
На Pwn2Own Automotive 2025 не е предвидено никой да се опитва да хакне автомобил Tesla, за което организаторите бяха готови да раздадат автомобил и до 500 000 долара в брой за експлойт на автопилота.
На миналогодишното събитие участниците спечелиха общо 1,3 млн. долара за експлойти, насочени към Tesla, зарядни устройства за електромобили и информационно-развлекателни системи.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.