Нарастването на броя на заплахите и все по-голямата сложност на кибератаките срещу корпоративни системи, данни и персонал изисква инвестиция в иновативни организации за осигуряване на защитни решения. ForgePoint Capital отговаря на предизвикателството, като обявява Fund II, най-големият фонд в бранша, фокусиран изключително върху киберсигурността.
ForgePoint ще инвестира до 450 милиона щатски долара още в ранен етап и ще подбере компании с добри прогнози за растеж, отговарящи на най-големите кибер предизвикателства в индустрията. Основните области на Фонд II ще включват кибер разузнаване, поверителност, услуги за сигурност и защита на инфраструктурата.
Рисковият фонд вярва, че специалистите по корпоративна сигурност разбират, че пазарът в момента е силно фрагментиран. Фирмата за пазарни проучвания Fortune Business Insights определи пазарната стойност на глобалната киберсигурност на 112 милиарда долара през 2019 г.
Ръстът на пазара се движи от нарастващото приемане на онлайн платформи за електронна търговия и появата на технологии като изкуствен интелект (AI), Интернет на нещата (IoT), блокчейн и други. Изследователската фирма прогнозира, че глобалният пазар на киберсигурност ще нараства с 12,6% на годишна база до 281,7 млрд. долара до 2027 г.
С нарастващия ръст на пазара на IoT, приемането на IoT решения и услуги също се увеличава в приложенията за ИТ сигурност. Ето защо приемането на IoT и машинното обучение в областта на сигурността се счита за една от бързо развиващите се тенденции на пазара на киберсигурност.
Освен това технологията Big Data помага на организациите при проучване и анализ на потенциалните рискове. Предвид въздействието на тези технологии, приемането на IoT и AI се увеличава експоненциално в решенията за киберсигурност.
Една от ключовите тенденции, отбелязани от изследователската компания, които позволяват цялостния растеж на пазара на киберсигурност, е нарастващото приемане на облачни изчисления. Решенията за киберсигурност се основават на сложни математически модели за прогнозиране, обработващи големи количества данни. Това наблюдение на данни може да бъде изпълнено само чрез облачна технология в сигурна и надеждна среда на ниска цена.
Пазарните доставчици се фокусират върху интегрирането на облачните изчисления с решенията за киберсигурност. Тези услуги на изчислителни облаци са подкрепени от предложенията „Анализ като услуга“ (AaaS), което позволява на потребителите бързо да откриват и неутрализират заплахи.
Пазарни ограничения, задържащи експоненциалния растеж на киберсигурността
С нарастването на броя на заплахите за киберсигурността и инструментите за кибернападатели, изискването за усъвършенствани кибер решения за предотвратяване и откриване на такива атаки продължава да нараства. Традиционните решения за киберсигурност просто не са достатъчни, за да защитят организациите от напреднали заплахи от облак, мрежа, защита на крайни точки и други.
Освен това са необходими дълги и сложни алгоритми за доставчиците на решения за киберсигурност,за да разработват технически усъвършенствани решения. Друг фактор, който трябва да се има предвид, е високата цена, свързана с решенията и услугите за киберсигурност, които ограничават приемането им сред малките и средните предприятия.
ForgePoint вече е направил няколко инвестиции от Фонд II, включително скорошни инвестиции в Cysiv, предприятие SOC като услуга; Huntress Labs, доставчик на разширено откриване на заплахи за управлявани доставчици на услуги (MSP) и дистрибутори с добавена стойност (VAR) за среден бизнес; и Secure Code Warrior, който предоставя набор от инструменти за сигурно кодиране, които обучават разработчиците да изграждат софтуер за сигурност с изкуствен интелект.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.