Fortinet пусна актуализации за сигурност, за да отстрани 40 уязвимости в своята софтуерна гама, включително FortiWeb, FortiOS, FortiNAC и FortiProxy.
Две от 40-те уязвимости са оценени като критични, 15 са оценени като високи, 22 са оценени като средни, а една е оценена като ниска степен на сериозност.
Начело на списъка е сериозен бъг, намиращ се в решението за контрол на достъпа до мрежата FortiNAC (CVE-2022-39952, CVSS оценка: 9,8), който може да доведе до изпълнение на произволен код.
„Уязвимостта във външния контрол на името на файла или пътя [CWE-73] в уеб сървъра на FortiNAC може да позволи на неавтентифициран нападател да извърши произволен запис в системата“, заяви Fortinet в консултация по-рано тази седмица.
Продуктите, засегнати от уязвимостта, са следните.
Бяха пуснати пачове във версиите на FortiNAC 7.2.0, 9.1.8, 9.1.8 и 9.1.8. Фирмата за тестване за проникване Horizon3.ai заяви, че планира да пусне код за доказване на концепцията (PoC) за дефекта „скоро“, поради което е наложително потребителите да действат бързо, за да приложат актуализациите.
Вторият недостатък, който трябва да се отбележи, е набор от препълване на буфера, базирано на стека, в прокси дiмона на FortiWeb (CVE-2021-42756, CVSS оценка: 9,3), което може да позволи на неаутентифициран отдалечен атакуващ да постигне произволно изпълнение на код чрез специално подготвени HTTP заявки.
CVE-2021-42756 засяга следните версии на FortiWeb, като поправките са налични във версиите FortiWeb 6.0.8, 6.1.3, 6.2.7, 6.3.17 и 7.0.0 –
И двата недостатъка са вътрешно открити и докладвани от екипа по сигурността на продуктите, съобщиха от Fortinet. Интересно е, че CVE-2021-42756 също изглежда е бил идентифициран през 2021 г., но не е бил публично оповестен досега.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.