Във вторник Intel публикува препоръки за сигурност, за да информира клиентите си за повече от 20 уязвимости, открити в процесори и други продукти.
Гигантът в областта на чиповете публикува четири нови препоръки. Едната от тях обхваща 11 уязвимости, засягащи фърмуера UEFI за някои сървърни, работни станции, мобилни и вградени процесори, включително продукти от сериите Atom, Xeon, Pentium, Celeron и Core.
Повече от половината от дупките в сигурността са оценени с „висока степен на сериозност“. Те могат да бъдат използвани за локално повишаване на привилегиите, а някои могат да позволят DoS атаки или да доведат до разкриване на информация.
Друга консултация описва уязвимост в процесора със средна степен на опасност, която може да позволи на локален, привилегирован нападател да предизвика DoS състояние.
Компанията също така е информирала клиентите си за това, че някои процесори са засегнати от недостатък в разкриването на информация, свързан с интерфейса Running Average Power Limit (RAPL).
Intel посъветва клиентите да инсталират най-новите актуализации на фърмуера и микрокода, за да отстранят тези уязвимости.
В допълнение към препоръките, описващи уязвимостите на процесорите, Intel публикува препоръка, обхващаща девет недостатъка със средна и ниска степен на опасност в софтуера RAID Web Console. Използването на тези уязвимости може да доведе до DoS атаки, разкриване на информация и увеличаване на привилегиите.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.