Доставчикът на ИТ софтуер Ivanti обяви във вторник актуализации на сигурността на Endpoint Manager, Cloud Service Appliance и Workspace Control, които адресират множество уязвимости с критична и висока степен на опасност.
Пачовете, публикувани за версии 2024 и 2022 SU5 на Endpoint Manager, разрешават 16 грешки, включително 10 грешки с критична тежест, които могат да позволят на атакуващите да изпълнят произволен код от разстояние.
Най-сериозният от тези дефекти в сигурността е CVE-2024-29847 (CVSS оценка 10), който е описан като проблем с десериализация на ненадеждни данни, който може да бъде използван без удостоверяване, за да се постигне отдалечено изпълнение на код (RCE).
Останалите девет уязвимости RCE с критична тежест са описани като грешки при SQL инжектиране, които могат да бъдат използвани от нападатели, влезли с администраторски права.
Тези пропуски бяха отстранени с пускането на актуализациите Endpoint Manager 2024 September и 2022 SU6, които също така разрешават два дефекта с висока степен на опасност и четири дефекта със средна степен на опасност.
Във вторник Ivanti обяви кръпки за уязвимост с висока степен на опасност в Cloud Service Appliance. Проследен като CVE-2024-8190, проблемът се описва като дефект при инжектиране на команда в операционната система, който може да позволи на автентициран нападател с привилегии на ниво администратор да постигне RCE.
Производителят на софтуера отстрани грешката с кръпка 519 за Cloud Services Appliance 4.6, като отбеляза, че версия 4.6 на устройството е спряна и че това е последната поправка, която ще бъде върната към нея.
Cloud Services Appliance 5.0, която е поддържаната итерация, не съдържа уязвимостта и на клиентите на Ivanti се препоръчва да преминат към нея.
Във вторник компанията за ИТ софтуер пусна кръпки за шест уязвимости с висока степен на опасност в Workspace Control. Грешките могат да бъдат използвани за увеличаване на привилегиите, разкриване на информация и изпълнение на произволен код.
Грешките засягат Ivanti Workspace Control версия 10.18.0.0 и по-ранни и са отстранени във версия 10.18.99.0 на приложението.
От Ivanti твърдят, че нямат данни някоя от тези уязвимости да е използвана от хакери до момента. Допълнителна информация може да бъде намерена в съобщението за сигурност на производителя.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.