Търсене
Close this search box.

Кибер престъпниците обичат лесната плячка, а приложенията за запознанства изглеждат терен, пълен с потенциални жертви. Има много истории на потребители на Tinder и Hinge, които са били измамени със спестяванията си за цял живот, защото просто са се влюбили в грешния човек. Понякога престъпниците търсят възможни липсващи части от пъзел и започват бърза атака, след като са получили достатъчно информация; друг път жертвите се оказват сладкодумни  в продължение на месеци, преди да бъдат нападнати. Подобно на връзката в реалния живот, влюбването може да бъде магическо преживяване, но в крайна сметка може да струва цяло състояние. В крайна сметка документалният филм на Netflix The Tinder Swidler е истинска история.

New York Times наскоро публикува история за 24-годишна жена, която беше измамена от друг потребител на Hinge. Мъжът я убедил да „инвестира“ стотици хиляди долари във фалшива борса за криптовалута. След като парите изчезнаха, жената осъзна, че романсът й е бил добре планирана измама през цялото време. Подобен инцидент се случи с 52-годишен мъж от Денвър, който загуби повече от милион и половина долара, след като друг потребител на приложение за запознанства го убеди да инвестира в безполезни виртуални пари.

Според данните за защита на потребителите от Федералната търговска комисия (FTC), хората са загубили приблизително 1,3 милиарда долара от романтични измами през последните пет години. В допълнение, FTC заключи, че през 2021г. се наблюдава значително увеличение на докладите за романтични измами. Отчетените загуби от предходната година достигнаха рекордните 547 милиона долара за годината, приблизително 80% повече в сравнение с отчетените загуби през 2020г. Ако тенденцията продължи само тази година, търсещите любов ще загубят над 1 милиард долара. И тези числа обхващат само докладвани инциденти – в много случаи жертвите са толкова смутени, че в крайна сметка не докладват на властите.

Tinder реши да действа въз основа на тревожната статистика и да се справи с нарастващия проблем, като интегрира нова функция за проверка на фона в приложението. Новото предложение се захранва от организацията с нестопанска цел на Garbo и е достъпно навсякъде в приложението чрез символа на синия щит. Бутонът не само помага за докладване и/или премахване на конкуренцията с потенциален измамник, но също така позволява на потребителите да извършват проверка на фона. В момента Tinder предлага две безплатни проверки на фона и до половин милион безплатни търсения. След това проверките на фона струват $2,50 на търсене. Включена е и малка такса за обработка. Всички нетни приходи отиват за Garbo, за да може организацията с нестопанска цел да покрие оперативните разходи.

Проверките на фона и вслушването във вътрешния ви глас са жизненоважни неща, които трябва да вземете предвид, преди да скочите в това приключение. Друго нещо, което може да си струва да помислите, е инсталирането на антивирусен софтуер на свързаните ви устройства. Изследователите на киберсигурността работят ден и нощ, като гарантират, че потребителите получават известия, ако бъдат прехвърлени към подозрителна борса за криптовалута или се опитат да отворят злонамерен файл или уебсайт. Да разберете, че вашият потенциален любовен партньор е използвал подвеждаща снимка на профила, е разочароващо, но още по-лошо ще е да бъдете ограбени.

Източник: Panda Media Center

Подобни публикации

16 септември 2024

Може ли дълбоките технологии да бъдат следващия...

В началото на 2000-те години Естония бързо се модернизира, отърсвай...
16 септември 2024

Отборите от NFL блокират кибератаките в дигитал...

През изминалия уикенд Националната футболна лига стартира своя сезо...
16 септември 2024

Google прави големи разходи за технология за ул...

Технологичният гигант сключи нова сделка за  улавяне на 100 000 тон...
16 септември 2024

Всичко, което трябва да знаете за поредния проб...

Fortinet твърди, че няма доказателства за злонамерена дейност, насо...
16 септември 2024

Canva се похвали с новите си функции, след коет...

Цените на абонамента за Canva ще се повишат за корпоративните потре...
16 септември 2024

Уязвимостта на Windows злоупотребява с брайлови...

Неотдавна поправената уязвимост „Windows MSHTML spoofing vulnerabil...
15 септември 2024

Microsoft и Quantinuum комбинират HPC, AI и ква...

Технологичният гигант Microsoft и водещият разработчик на квантови ...
Бъдете социални
Още по темата
15/09/2024

Кражби в режим на киоск

Кампания за зловреден софтуер използва необичайния...
11/09/2024

Препоръки за киберсигурност...

Почти всеки тийнейджър  (около 96%) съобщава,...
11/09/2024

4 съвета за киберсигурност ...

Като се фокусират върху постижими основи...
Последно добавени
16/09/2024

Може ли дълбоките технологи...

В началото на 2000-те години Естония...
16/09/2024

Отборите от NFL блокират ки...

През изминалия уикенд Националната футболна лига...
16/09/2024

Google прави големи разходи...

Технологичният гигант сключи нова сделка за ...
Ключови думи

Абонамента е почти завършен.

На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.

Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.

Благодарим за доверието!