Все повече организации избират Google Workspace като набор от инструменти за служителите по подразбиране. Но въпреки предимствата на производителността, това организационно действие води и до нов дълг по отношение на сигурността. Сега екипите по сигурността трябва да намерят начин да адаптират своята архитектура за сигурност към това ново работно натоварване в облака.
Някои екипи могат да разчитат на съществуващите си решения за мрежова сигурност. Според едно ново ръководство това е удачно и погрешно. В ръководството се твърди, че мрежовите решения просто не покриват всички изисквания на SaaS и сърфирането. В същото време Google предлага широк набор от собствени функционалности за сигурност, вградени в Chrome. Тези функционалности позволяват на организацията да използва браузъра за консолидиране на сигурността, опростяване на операциите и намаляване на разходите.
Ако се колебаете дали да поверите сигурността си на Chrome, препоръчваме ви да прочетете това ръководство. В него много подробно е обяснено кои функции за сигурност предлага Chrome на потребителите.
Те включват:
За да се допълнят тези функции за сигурност, в това ръководство се предлага да се добави нов инструмент към стека за сигурност – разширение за сигурност на браузъра. Такова решение добавя възможност за откриване и предотвратяване на атаки, базирани на браузъра, в реално време. То следи и анализира в реално време активността на уеб сесията, като осигурява детайлна видимост и възможности за прилагане на събитията в браузъра и намаляване на рисковете. Като такова то поддържа откриване на сенчести SaaS, SaaS DLP, проверка за нулево доверие, защита от фишинг, управление на достъпа за неуправлявани устройства и др.
Ръководството препоръчва внедряването на разширение на браузъра, което е съвместимо с всички търговски браузъри (за разлика от решенията „Enterprise Browsers“, които заменят съществуващите браузъри). Разширението „се намира „вътре“ в съществуващия браузър, има видимост към всяко събитие в уеб сесията, което браузърът има, и може да се намеси – ако е необходимо – в действителната сесия, за да приложи защитно действие“. В резултат на това то използва всички функции за сигурност на Chrome.
Екипите по сигурността, които се запознаят с доклада, ще получат подробна информация, необходима за вземане на рационален избор за това как най-добре да се защити работното пространство на Google. Те могат да претеглят всички фактори и да решат как да повишат сигурността на приложенията на Google като цяло и на браузъра Chrome в частност.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.