Според проучване на Pulse, над 50% от MSP ще използват консолидацията на доставчици като своя стратегия за подобряване на рентабилността. Бъдеща доходност. Това е в ума на всички технологични лидери, нали?
Но кои тактики е най-добре да следваме? По-рано тази година се проведе анкета с въпроса как MSP планират да увеличат своята рентабилност през 2022г.
Отговорите са над сто. Ето резултатите: Консолидиране на доставчици (52%), автоматизиране на процесите (44%), добавяне на MDR и друга усъвършенствана сигурност (32%), разширяване на обхвата на продуктите (32%), разграничаване от конкурентите (22%), аутсорсинг стратегии exc: SOC или NOC (18%), преминаване на повече дейности в облака (16%), фокусиране върху изграждането на репутация (15%) и предефиниране на MSP показателите (2%).
Заедно с консолидацията на доставчиците, MSP ще използват автоматизиращи процеси, добавяйки MDR и друга усъвършенствана сигурност и разширявайки обхвата на продуктите, за да увеличат своята рентабилност. Тези тактики допълват консолидирането на доставчиците и разкриват промяна в очакванията към доставчиците.
Gartner прогнозира, че след три години 70% от MSP и MSSP ще консолидират доставчиците, с които работят, и ще се пренасочат към един доставчик за своите нужди за киберсигурност.
Преминавайки към един доставчик, MSP значително ще намалят общите бизнес разходи. Помислете за това. Само с една фактура на доставчика за плащане вие незабавно намалявате вътрешните оперативни разходи. Освен това отношенията ви с доставчика стават подсилени, което означава по-силна позиция при преговори и ценообразуване на обема. И не забравяйте, че по-голямата продуктова интеграция може да означава по-малко конектори за закупуване.
За да оцените успешно даден доставчик, преценете кои услуги и продукти за киберсигурност са важни за настоящите и бъдещите ви нужди. Защитете бизнеса си при бъдещи кибератаки и осигурете оперативна ефективност, като включите автоматизация и разширена сигурност в оценката на вашия доставчик.
Следователно използването на доставчик, който обединява всичките си продукти и услуги за киберсигурност с една платформа, ще намали бизнес разходите ви. Само една платформа за обучение и наблюдение от вашия персонал. Само един доставчик, с когото да се консултирате, когато възникне проблем. Да не говорим за по-добре контролираните среди, където данните се съхраняват сигурно.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.