Пресечната точка на сигурността на идентичността, крайните точки и мрежите става все по-очевидна. Въпреки всички усилия, съвременните организации продължават да се борят да опазят своите данни и да предотвратят неоторизиран достъп. Докладът на Verizon Data Breach Investigations за 2024 г. продължава да подчертава, че човешкият фактор е бил компонент на 68% от нарушенията. Докладът също така прави убедителна констатация: „Фишингът е най-често срещаната атака, свързана с идентификационни данни, и представлява 14% от нарушенията, включващи идентификационни данни. Социалният инженеринг е изключително разпространен и забележително ефективен, тъй като е насочен към отделни лица, а не към системи. Много по-лесно е да се защити една система, отколкото да се защити едно лице.“
Укрепването на сигурността на идентичността вече е важен елемент от укрепването на сигурността на крайните точки и мрежите. Ето защо дори най-модерните организации (или предприятия) трябва да проучат връзката между сигурността на идентичността, крайните точки и мрежите, като подчертаят важността на цялостния подход към защитата на цифровите активи. Когато идентичностите на потребителите се управляват ефективно, организациите могат да намалят вероятността от атака. Чрез прилагане на добре конфигуриран контрол на достъпа организациите могат да сведат до минимум излагането на потенциални заплахи. Освен това, базираното на идентичности сегментиране на мрежата позволява на организациите да отделят чувствителните данни и да контролират достъпа въз основа на ролите на потребителите.
Приемете факта, че идентичността е ключът към безопасния достъп до чувствителна информация в цифровата сфера. Защитата на идентичността на потребителите е от първостепенно значение за предотвратяване на неоторизиран достъп и защита от атаки, базирани на идентичността. Не забравяйте, че повърхността на атаката не е само „отвън“. Ролята на сигурността на идентичността е от значение и за намаляване на заплахите, свързани с вътрешни лица. Наблюдението на потребителските идентификационни данни и поведение и идентифицирането на необичайни модели може да показва злонамерени намерения и потенциална кражба или щети отвътре в организацията.
Симбиотичната връзка между сигурността на идентичността, мрежата и крайните точки в съвременното предприятие (или бизнес) е новото нормално състояние.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.