Microsoft вече направи достъпна самостоятелната версия на Microsoft Defender for Business. Defender for Business предоставя сигурност на крайните точки от корпоративен клас за малки и средни предприятия, включително възможности за откриване на крайни точки и възможности за реакция и защита срещу ransomware и други заплахи, обяви вчера технологичният гигант, докато рекламира общата наличност (GA) на продукта.
Малките и средните предприятия могат да очакват многопластова защита, откриване и реакция за защита и отстраняване на известни и неизвестни заплахи. Той също така идва с вградени политики, за да могат клиентите да го внедрят бързо. Неговите възможности за автоматизирано разследване и коригиране помагат да се автоматизира процеса на работа, управлявана от специализирани екипи на SecOps, като непрекъснато открива и автоматично коригира различни заплахи.
Defender for Business също е включен в Microsoft 365 Business Premium, цялостно предложение за сигурност и производителност на компанията за предприятия с до 300 служители. Като алтернатива, клиентите могат да изберат да го купят самостоятелно за $3 на потребител на месец. Компанията добави, че допълнителна поддръжка за сървъри е планирана за по-късно през календарната година с допълнително решение.
„Microsoft вярва в сигурността за всички“, каза Васу Джакал, CVP по сигурността, съответствието и идентичността в Microsoft. „Горди сме да продължим да изпълняваме тази мисия днес. С GA на Defender for Business малките и средни предприятия ще получат по-голяма защита с опростена сигурност, за да си помогнат по-добре да защитават, откриват и реагират на заплахи.“
Microsoft добави, че Defender for Business и Microsoft 365 Business Premium предоставят на партньорите нови възможности да помогнат за осигуряване на клиенти в в областта на управляваните услуги с добавена стойност. И двете се интегрират с Microsoft 365 Lighthouse, който беше общодостъпен на 1 март 2022г., така че доставчиците на облачни услуги могат да преглеждат инциденти със сигурността при наематели в единен портал.
Технологичният гигант също така подчерта, че през април 2022г. е проучил над 150 малки и средни предприятия, за да разбере техните нужди от сигурност. Установено е, че над 70% от малките и средни предприятия смятат, че кибер заплахите стават все по-голям бизнес риск, особено след като почти всеки четвърти съобщава, че е претърпял пробив в сигурността през последната година.
Въпреки че са изправени пред подобни рискове като големите компании, малките и средни предприятия често нямат достъп до правилните ресурси и инструменти, включително служители по сигурността, добави Microsoft. Много все още разчитат на традиционната антивирусна програма за своята сигурност. Въпреки че 80% от малките и средни предприятия заявяват, че имат някаква форма на антивирусно решение, 93% продължават да имат опасения относно увеличаването на броя и развитието на кибератаките.