Търсене
Close this search box.

НА СИГУРНО МЯСТО ЛИ СА ВАШИТЕ КРИПТО АКТИВИ?

През последните десет години инвеститори от всякакъв размер се ангажират все повече с криптовалутите. Началото на пандемията Covid 19 също беше знак за значителен общ растеж за повечето топ виртуални валути. Известни със своята нестабилност, крипто парите привличат инвеститори, които през годините са се движели по възходите и паденията на крипто пазара.

Опитните търговци на крипто обикновено са технически разбиращи и имат специфични технически умения, които им помагат да пазят активите си в безопасност. Въпреки това, криптовалутата става мейнстрийм през последните две години. В резултат на това хора от всякакъв произход и индустрии започват да правят първите си стъпки в новото пространство, като конвертират фиатни пари и недвижими имоти във виртуални пари. И това е типът инвеститори, които често се оказват мишена от киберпрестъпници, тъй като е най-вероятно да направят грешки в сигурността.

Реномираните платформи за крипто търговия често имат сложни мерки за предотвратяване на кражба на крипто или информация. Те също така предлагат резерви на здравословно ниво, страхотни банкови взаимоотношения и цялостна стабилност. Въпреки това, докато обикновените банки, държащи парите ви, често носят някакъв вид застраховка върху вашите средства, платформите за крипто борси рядко предлагат такива услуги. Ако хакер проникне в акаунта ви или ако погрешно изпратите пари към грешната сметка, средствата ви вероятно ще изчезнат завинаги. Подобни видове престъпления се случват и в централизираното банкиране, но инвестирането в криптовалута може да бъде малко по-рисково.

През годините правителствените агенции със сигурност са засилили своите практики за разкриване на крипто престъпления. От местната полиция до множество федерални правителствени агенции, правителствените власти в САЩ успяха да помогнат на жертвите. Федералните разпоредби направиха това възможно, тъй като транзакциите с повечето криптовалути не са анонимни или непроследими. Тези транзакции остават в блокчейна завинаги.

След години на работа и прилагане на регулациите, притежателите на криптовалути вече трябва да разкрият своята самоличност, ако искат да имат портфейли на основните платформи за търговия. Нещата обаче могат да станат малко трудни, ако средствата от портфейл, който принадлежи на някой в ​​САЩ, се озоват в портфейл, който принадлежи на някой в ​​чужда държава, която не е в страхотни отношения със САЩ. Въпреки че откраднатите виртуални пари са проследими, възстановяването им може да е невъзможно.

Крипто пространството се подобри през годините, но може да се каже, че правилата на дивия запад все още важат. Хакерите нетърпеливо търсят начини да използват всякакви уязвимости, които потенциално биха могли да им дадат достъп до крипто активи. Те постоянно търсят вратички в блокчейн технологиите на различни криптовалути. Те също така търсят потенциални капани на платформите за крипто търговия и активно търсят компрометиращи сигурността грешки, направени от лица, които притежават виртуални пари. Според Chainalysis, фирма за анализ на блокчейн, хакерите са успели да откраднат повече от 14 милиарда долара само миналата година. Това е почти 80% увеличение спрямо 2020г.

 

Вашите крипто активи са толкова обезопасени, колкото искате да бъдат. За съжаление измамите с крипто вероятно ще продължат да се увеличават. Има много начини, по които инвеститорът може случайно да допусне хакерите – те включват фишинг, социално инженерство, ransomware, романтични измами, cryptojacking, размяна на SIM и т.н. Хакерите могат да бъдат креативни. Един от начините да не станете жертва е да имате инсталиран антивирусен софтуер на всичките ви свързани устройства. Колкото повече нива на сигурност имате, толкова по-трудно ще бъде за престъпниците да откраднат необходимата им информация за достъп до портфолиото ви от виртуални пари.

Източник: Panda Media Center

Подобни публикации

10 септември 2024

300 000 души са засегнати от пробива на данните...

Avis Car Rental уведомява близо 300 000 души, че личната им информа...
10 септември 2024

Двама са обвинени в САЩ за организиране на паза...

САЩ повдигнаха обвинения на гражданин на Казахстан и гражданин на Р...
9 септември 2024

Шпионският софтуер Predator се появяви отново с...

Шпионският софтуер Predator се е появил отново с нова инфраструктур...
9 септември 2024

Един милион клиенти на Kaspersky в САЩ са прехв...

Клиентите на Kaspersky в Съединените щати са уведомени, че абонамен...
9 септември 2024

CISA сигнализира за грешки в ICS в продуктите н...

Миналата седмица американската Агенция за киберсигурност и инфрастр...
9 септември 2024

Progress LoadMaster е уязвим към недостатък на ...

Progress Software издаде спешна поправка за уязвимост с максимална ...
Бъдете социални
Още по темата
06/09/2024

Ролята на котвите на довери...

За да се възползват напълно от...
10/08/2024

Какво представлява OAuth? З...

OAuth (Open Authorization – отворена оторизация)...
07/08/2024

Можете ли да създавате и пр...

Понякога хората не са толкова развълнувани,...
Последно добавени
10/09/2024

300 000 души са засегнати о...

Avis Car Rental уведомява близо 300...
10/09/2024

Двама са обвинени в САЩ за ...

САЩ повдигнаха обвинения на гражданин на...
09/09/2024

Шпионският софтуер Predator...

Шпионският софтуер Predator се е появил...
Ключови думи

Абонамента е почти завършен.

На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.

Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.

Благодарим за доверието!