НФЛ разработва сценарии за Super Bowl LVIII – за киберсигурността.
За да подсили защитата си, лигата работи с Агенцията за киберсигурност и сигурност на инфраструктурата (CISA) и заинтересованите страни по време на учение на маса, което според CISA има за цел „да проучи, оцени и подобри възможностите, плановете и процедурите за реакция в областта на киберсигурността“ преди голямата игра на 11 февруари 2024 г. на стадион „Алегзант“ в Лас Вегас.
Според съобщението от 21 септември в четиричасовото учение се включиха повече от 100 партньори от НФЛ, стадиона и правителството на всички нива. По време на учението участниците обсъдиха хипотетичен сценарий, който включваше фишинг, ransomware, нарушаване на сигурността на данните и потенциална вътрешна заплаха – всички с каскадно въздействие върху физическите системи.
„Това беше безопасна и неангажираща обстановка, в която да установим евентуални пропуски в тези планове и да се уверим, че всички имаме общо разбиране за ролите и отговорностите. Накратко, това учение ще ни помогне да се уверим, че сме готови за всички предизвикателства, които ни се изпречат в деня на играта“, заяви Стив Харис, заместник изпълнителен помощник-директор на CISA по инфраструктурната сигурност.
Супербоул, както и Световната купа, е едно от най-гледаните спортни събития в световен мащаб и успешното прекъсване на кибератака би било голям успех за всяка киберпрестъпна група. С други думи, този тип събития са белите китове в морето от цели.
Джордж Макгрегър, вицепрезидент в Approov, отбеляза, че повърхността на киберзаплахите за спорта също продължава да се разширява, тъй като се увеличават интелигентните стадиони и все по-дигиталната инфраструктура за подпомагане на операциите на феновете и отборите.
„Подобен семинар би трябвало да бъде критично важно упражнение преди всяко голямо спортно събитие, за да се провери дали плановете за сигурност и извънредни ситуации са пълни“, каза той в изявление по електронната поща. „Такива събития имат изключително динамична повърхност за атаки в областта на киберсигурността, която се променя бързо, тъй като множество партньори и доставчици, както и хиляди фенове се събират и взаимодействат със системите за продажба на билети и пунктовете за продажба, използвайки Wi-Fi на стадиона и чрез мобилни устройства. Като ключова част от това упражнение, мобилните приложения, които имат достъп до чувствителна информация, трябва да бъдат проверени дали са защитени от олицетворение или манипулация.“
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.