Nokia разследва дали е била нарушена сигурността на доставчик от трета страна, след като хакер е заявил, че продава откраднат изходен код на компанията.
„Nokia е наясно със съобщенията, че неоторизиран хакер е твърдял, че е получил достъп до определени данни на изпълнители от трети страни и вероятно до данни на Nokia“, заявиха от компанията.
„Nokia се отнася сериозно към това твърдение и ние провеждаме разследване. До момента разследването ни не е открило доказателства, че някоя от нашите системи или данни е била засегната. Продължаваме да следим ситуацията отблизо.“
Това изявление идва, след като киберпрестъпник, известен като IntelBroker, заяви, че продава изходния код на Nokia, който е бил откраднат, след като е проникнал в сървър на доставчик от трета страна.
„Днес продавам голяма колекция от изходен код на Nokia, който получихме от изпълнител от трета страна, който пряко работи с Nokia, за да подпомогне разработването на някои вътрешни инструменти.“
IntelBroker заявява, че откраднатите данни съдържат SSH ключове, изходен код, RSA ключове, входни данни за BitBucket, SMTP акаунти, webhooks и твърдо кодирани пълномощия.
Акторът на заплахата твърди, че е получил достъп до сървъра SonarQube на доставчика от трета страна, като е използвал идентификационни данни по подразбиране, което му е позволило да изтегли проекти на клиенти на Python, включително такива, принадлежащи на Nokia.
IntelBroker придоби известност, след като проникна в DC Health Link – организация, която администрира плановете за здравни грижи на членовете на Камарата на представителите на САЩ, техния персонал и семействата им.
Други инциденти в областта на киберсигурността, свързани с IntelBroker, са нарушенията на Hewlett Packard Enterprise (HPE) и на услугата за хранителни стоки Weee!
Неотдавна извършителят на заплахата е изнесъл данни от множество компании, включително T-Mobile, AMD и Apple, които са били откраднати от трета страна – доставчик на SaaS.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.