Индийските правителствени агенции и енергийни компании са изправени пред нова заплаха под формата на шпионска кампания, използваща крадец на информация с отворен код.
Според изследователи от EclecticIQ, холандска фирма за киберсигурност, „HackBrowersData“, модифициран крадец на информация, може да събира потребителски данни за вход, бисквитки и история на браузъра. Изследователите са открили крадеца на информация чрез фишинг имейл, маскиран като покана от индийските военновъздушни сили.
Според изследователите след изпълнението на програмата за кражба на информация заплахата е използвала каналите на Slack, за да качи откраднатите вътрешни документи, имейли и данни от браузъра. Всеки от Slack каналите, които е използвала заплахата, е бил наречен „FlightNight“, което кара изследователите да нарекат проникването „Операция FlightNight“.
Целта на атаката са били индийски правителствени структури, отговарящи за управлението на ИТ, националната отбрана и електронните комуникации. Лошите са се насочили и към финансови документи, лична информация (PII) и данни за сондажи за нефт и газ на енергийни компании.
„Общо извършителят е ексфилтрирал 8,81 GB данни, което кара анализаторите да оценят със средна степен на увереност, че данните могат да подпомогнат по-нататъшни прониквания в инфраструктурата на индийското правителство“, пишат изследователите в публикация в блога.
Оттогава EclecticIQ споделя изследването си с индийските власти, за да подпомогне жертвите на тези атаки.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.