Windows 11 се подготвя да въведе редица вълнуващи нови функции през 2024 г., насочени към подобряване на потребителското изживяване в различни аспекти на операционната система.
Въпреки че тези функции се разработват в момента, винаги е възможно Microsoft да реши да не ги пуска след тестване с обществеността.
Затова винаги е важно да споделяте обратна връзка с Microsoft чрез Центъра за обратна връзка.
Ето какво могат да очакват потребителите на Windows 11 през 2024 г:
Microsoft е на път да преобрази традиционния Notepad в Windows 11 с иновативната си функция с изкуствен интелект, наречена сполучливо „CoWriter“.
Тази новаторска интеграция внася изкуствен интелект директно в скромния текстов редактор, като предлага на потребителите широк набор от интелигентни инструменти за редактиране.
CoWriter е снабден с падащи менюта с опции за „Дължина“, „Тон“, „Формат“ и „Инструкции“. Това предполага високо ниво на персонализация, което позволява на ИИ да променя текста според специфичните нужди на потребителя.
Изключителна функция е бутонът „Замяна“, който подсказва за способността на изкуствения интелект да предлага алтернативи или модификации на избрания текст. Впечатляващо е, че изкуственият интелект изглежда е наясно с контекста, като предоставя подходящи предложения въз основа на съдържанието на документа.
Предстоящата актуализация на Windows 11 ще поддържа най-новия стандарт USB 80Gbps, който първоначално ще бъде наличен на избрани устройства като Razer Blade 18, задвижван от мобилни процесори Intel Core 14th Gen HX-series.
„Поддръжката на USB 80Gbps първоначално ще стартира на избрани устройства, базирани на мобилни процесори от серията Intel Core 14th Gen HX, като например новия Razer Blade 18“, заяви тази седмица екипът на програмата Windows Insider.
„Тя е напълно обратно съвместима с периферни устройства, създадени за по-стари поколения USB и Thunderbolt, и работи заедно с всички други функции на USB Type-C.“
Тази основна актуализация на стандарта USB4 удвоява производителността от 40 Gbps на 80 Gbps, като проправя пътя за високопроизводителни дисплеи, устройства за съхранение и възможности за свързване.
Тя също така поддържа обратна съвместимост с по-стари USB и Thunderbolt устройства, така че съществуващите ви устройства все още могат да се използват.
Microsoft тества нова функция за Windows 11 Dev Insiders, при която Copilot се отваря автоматично на широкоекранни устройства при стартиране.
Тъй като тази нова функция вероятно няма да се хареса на мнозина, Microsoft за щастие е предоставила възможност да я деактивирате, като отидете в Настройки > Персонализация > Copilot.
Обърнете внимание, че тази функция в момента се изпробва на устройства с минимален размер на екрана 27″ и широчина 1 920 пиксела и е възможно все още да не е достъпна за всички потребители.
Microsoft Edge и други браузъри вече могат да използват прозореца за споделяне на Windows за директно споделяне на URL адреси към платформи като WhatsApp, Gmail, X (бивш Twitter), Facebook и LinkedIn.
Можете да получите достъп до Edge, като щракнете върху иконата за споделяне в лентата с инструменти, както е показано по-долу.
В заключения екран се появява по-богато интерактивно изживяване за времето, което позволява на потребителите бързо да проверяват времето, дори ако екранът им е заключен.
Тази функция позволява на потребителите на Windows 11 да преминат с мишката върху картата с времето за подробна информация и да щракнат върху нея, за да видят пълната прогноза в MSN Weather чрез Microsoft Edge.
Тази функция се разпространява сега, като се започва с англоговорящите потребители в САЩ.
Функцията за гласов достъп на Windows 11 също е значително подобрена тази година, включително с разширена езикова поддръжка (френски, немски, испански) и функционалност за много дисплеи.
Потребителите вече могат да използват гласови команди за по-лесна навигация и управление на няколко екрана. Освен това за потребителите на английски език вече са налични персонализирани гласови команди, които позволяват персонализирани гласови преки пътища за различни действия.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.