Oracle е наясно, че трябва да се включи интелигентно в надпреварата за генериращ изкуствен интелект, и амбициите ѝ се основават на предоставянето на осезаеми случаи на употреба в предприятието.
Oracle изглежда иска да премахне хиперболите, свързани с генеративния изкуствен интелект, от своя речник в полза на по-директен подход, тъй като фирмата цели големи печалби в тази област.
Излизайки на сцената на Oracle CloudWorld 2024, Дъг Керинг, EVP на корпоративните операции на Oracle, представи стратегията на компанията, като защити нейния чист корпоративен фокус и в процеса на работа стреля по няколко съперника.
„Всичко, с което се занимаваме, са корпоративни технологии“, каза той. „Ние не създаваме системи за игри, не правим потребителска реклама и със сигурност не пишем курсови работи за вашите деца.“
След като през последните 15 месеца около генеративния изкуствен интелект се вдигна главозамайваща шумотевица, довела до безброй съобщения за нови продукти и услуги от основните играчи в индустрията, Oracle изглежда ще подходи по-резервирано и премерено към технологията и ще насочи вниманието си към практическата функционалност на изкуствения интелект.
„Ние сме дълбоко фокусирани… върху предоставянето на най-обширния набор от технологии, които да помогнат на всяка организация във всяка индустрия да автоматизира бизнеса си“, казва Керинг.
Oracle заяви, че портфолиото ѝ от продукти с изкуствен интелект е разработено с оглед на предприятията, насочено към ускоряване на приходите, подобряване на оперативната ефективност и повишаване на качеството на потребителския опит.
Засега изглежда, че прави нещо правилно. Компанията наскоро надхвърли прогнозите си за тримесечната печалба и видя, че приходите от облачни услуги са скочили с 25% заедно с 29% скок в другите задължения за изпълнение.
Въпреки че в момента компанията трудно може да се конкурира на ниво марка с такива като Microsoft или AWS, тя все пак може да се похвали с малка, но обещаваща опора на пазара на облачна инфраструктура чрез своите предложения.
За Oracle ключът е в създаването на реална, ясно дефинирана стойност за всеки бизнес, който използва нейните продукти.
„Другите доставчици могат да предлагат технологии, подобни на тези на Oracle – въпреки че бих твърдял, че те не са толкова добри – но това вече не е достатъчно“, казва Керинг.
„Технологията сама по себе си вече не е достатъчна… по-скоро е важна стойността, която технологията може да донесе като част от по-широка трансформация. Това е от значение“, добави той.
Това е основата, на която Oracle се позиционира, помагайки за ясното генериране на стойност чрез своите целеви решения.
Подобно на общото име на новите си предложения за изкуствен интелект, Oracle се стреми към яснота – „това, което никога не излиза от мода, е да се запази простотата, затова избрахме име, което е лесно за запомняне – Oracle AI“, каза Керинг.
Вграждането на функции на изкуствения интелект в инструментите на Oracle „от самото начало“ е ключово за предлаганата от компанията стойност, каза Керинг, и това беше концепция, която се споменаваше многократно по време на вълната от съобщения на конференцията в Лондон.
„За нас изкуственият интелект е вграден от самото начало“, каза той на делегатите. Новите функции, представени от компанията, всички от които са обединени под покрива на съществуващия Oracle Fusion Cloud Applications Suite, са разработени с основната мисия да подобрят вземането на решения и да подобрят работата на служителите и клиентите.
Oracle ще поддържа над петдесет случая на използване на генеративен изкуствен интелект в рамките на Oracle Fusion и, както твърди компанията, тези функции ще бъдат интегрирани в „съществуващите бизнес работни процеси“, обхващащи финансите, веригата за доставки, човешките ресурси, продажбите, маркетинга и обслужването на клиенти.
Тя ще включи AI в четири аспекта на пакета приложения Fusion Cloud, а именно платформите за планиране на ресурсите на предприятието в облака (ERP), веригата на доставките и производството в облака (SCM), управлението на човешкия капитал (HCM) и преживяванията на клиентите (CX).
Инструментите с изкуствен интелект в тези платформи ще изпълняват огромен набор от функции, включително разкази за прозрения, генериране на предложения за проекти, резюмета на преговори и целеви страници за категориите работни места, и това са само няколко от тях.
Фирмата искаше да подчертае, че се насочва към огромен набор от случаи на използване на ИИ на корпоративно ниво в тези предложения, като категорично подчертава желанието си да се позиционира като лидер на пазара на облачни услуги за предприятия.
Раджан Кришнан, групов вицепрезидент в Oracle Product Development, заяви пред ITPro, че новите предложения са станали възможни благодарение на съществуващата технологична инфраструктура, която е в добра кондиция за следващите години.
„Имаме и двата вектора, покрили сме технологичната страна, покрили сме и хоризонталните процеси като ERP и HCM“, каза Кришнан. По подобен начин стабилният характер на този съществуващ технологичен стек позволява лесно внедряване на нови инструменти за изкуствен интелект.
„Тази стабилна инфраструктура ни позволява да въвеждаме всички тези неща толкова бързо и ние сме бенефициентите“, каза Кришнан.
Керинг заяви, че Oracle определя своя успех в „отражението“ на успеха на своите клиенти, и макар това да има характер на рекламна реторика, изглежда, че новите предложения на Oracle досега са били хит сред клиентите.
Списъкът с лектори на Oracle CloudWorld беше пълен с истории за успехи на клиенти – от Nokia до Министерството на труда и пенсиите на Обединеното кралство (DWP).
Тези истории помогнаха да се възпее Oracle в B2B пространството, като още повече разграничиха компанията за облачни услуги от конкуренцията и подчертаха редица осезаеми успехи.
„Ние поставяме вашия успех в центъра на всичко, което правим… и наистина сме тук, за да служим“, каза Керинг.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.