ISC2 – водещата световна организация с нестопанска цел за професионалисти в областта на киберсигурността – обяви миналата седмица старта на самоподготвящото се обучение Certified Secure Software Lifecycle Professional (CSSLP), разработено с персонализирано, адаптивно учебно преживяване, което насочва участниците по пътища, съобразени с техните индивидуални нужди въз основа на предишни знания, скорост на учене и нива на увереност. Сертификатът CSSLP означава напреднали умения в областта на удостоверяването, оторизацията и одита през целия жизнен цикъл на разработката на софтуер (SDLC).
Тъй като броят на атаките по веригата за доставка на софтуер продължава да нараства, правителствата по света реагират с все по-строги регулации и изисквания към разработчиците на приложения, изискващи повече опит в разработването на сигурен софтуер, което създава повече възможности за кариерно развитие на киберпрофесионалистите и разработчиците на софтуер.
След публикуваните от американската Агенция за киберсигурност и инфраструктурна сигурност (CISA) в сътрудничество със 17 американски и международни партньори насоки за продукти „Secure by Design“, както и след доклада за „Подход за сигурно проектиране“ на правителството на Обединеното кралство, подкрепен от Правителствената група за сигурност и Националния център за киберсигурност (NCSC), ISC2 очаква регулациите за разработване на сигурен софтуер, заедно с търсенето на пазара, да окажат значително влияние върху процеса на разработване на софтуер през следващите години.
Според неотдавнашен доклад на Gartner , SDLC атаките са засегнали 61% от американските предприятия от април 2022-2023 г. Освен това в проучването на ISC2 Cybersecurity Workforce Study се съобщава, че 26% от анкетираните са посочили недостиг на умения в техните организации в областта на сигурността на приложенията, а 23% очакват уменията в областта на сигурността на приложенията да бъдат най-търсени от специалистите по сигурността, които искат да напреднат в кариерата си чрез нови работни места и повишения.
„Това е възможност за членовете на ISC2 – и за други професионалисти – да повишат уменията си и да демонстрират експертните си познания в областта на разработването на сигурни технологии и управлението на жизнения им цикъл“, заяви главният изпълнителен директор на ISC2 Клар Росо, CC. „Тъй като пазарът, включително регулаторните органи, все повече изискват технологиите да бъдат „сигурни още при проектирането“, а загрижеността за безопасността на екосистемата на изкуствения интелект нараства, CSSLP подкрепя професионалистите в областта на сигурността и разработчиците в изграждането на търсени умения. Освен това нашият адаптивен формат на обучение фокусира времето на професионалистите в областите, в които те имат най-голяма нужда от него.“
Самостоятелното обучение CSSLP използва технология, базирана на изкуствен интелект, за да предостави адаптивно, персонализирано, нелинейно обучение, което е съобразено с индивидуалните нужди на обучаемите. Всеки учащ има уникално пътуване през съдържанието и се оценява в хода на обучението. Обемът и видът на съдържанието, с което се занимава обучаемият, зависят от неговото ниво на разбиране, интерес и мотивация. Обучаващият се може да разчита на технологията да ръководи неговото учебно пътуване или може да поеме контрола и да избере върху кои теми или области да се съсредоточи и кога.
За повече информация относно самостоятелното обучение CSSLP посетете https://www.isc2.org/training/csslp-training
ISC2 е водещата световна организация за професионалисти в областта на киберсигурността, водена от нашата визия за безопасен и сигурен кибернетичен свят. Нашите повече от 600 000 членове, кандидати и сътрудници по целия свят са сила за добро, която защитава начина, по който живеем. Нашите всепризнати сертификати – включително главният сертификат в областта на киберсигурността – CISSP® – дават възможност на професионалистите да демонстрират своите знания, умения и способности на всеки етап от кариерата си. ISC2 укрепва влиянието, разнообразието и жизнеността на професията киберсигурност чрез застъпничество, експертиза и овластяване на работната сила, което ускорява киберсигурността и безопасността в един взаимосвързан свят. Нашата благотворителна фондация, Центърът за киберсигурност и образование, помага за създаването на по-голям достъп до киберкариера и за обучението на най-уязвимите. Научете повече и участвайте на ISC2.org.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.