Севернокорейските хакери активно се насочват към критична инфраструктура и военни операции в САЩ. Хакерската група Andariel, известна още като APT45 и Onyx Sleet, се опитва да открадне ядрени и военни тайни от някои от най-напредналите западни държави.
Смята се, че хакерската група се контролира от севернокорейската агенция за военно разузнаване – Генералното разузнавателно бюро. Основната цел на тази агенция е да извършва злонамерени атаки в полза на севернокорейското правителство и неговите съюзници. Списъкът на държавите, включени в глобалната кампания на Пхенян за кибершпионаж, е дълъг и включва САЩ и Обединеното кралство.
Атаките продължават от години, а наскоро беше потвърдено, че севернокорейските киберпрестъпници успешно са проникнали в системите на две бази на ВВС на САЩ и в Службата на генералния инспектор на НАСА, наред с други цели от ядрения, отбранителния и космическия сектор.
Хакерите са откраднали ценна информация не само от правителствени обекти и агенции, но и от важни частни американски изпълнители в областта на отбраната. Действията на лошите още веднъж потвърждават апетита на Северна Корея за усъвършенстване на ядрения ѝ потенциал.
Властите в САЩ не приемат с мълчание ударите на чуждите държавни кибербойци. Няколко правителствени агенции повдигнаха обвинения и обявиха награда от 10 млн. долара за севернокорейски хакер. За когото се смята, че е участвал в кибератаките срещу САЩ и техните съюзници.
Рим Джонг Хьок е обвинен и в заговор за хакване на здравни заведения като болници и старчески домове, за да ги изнудва за цифрови пари. Той е планирал да използва откраднатите средства, за да генерира още кибератаки срещу САЩ. Обвиненият хакер обаче е севернокорейски гражданин, който вероятно пребивава в Северна Корея. Което прави изключително трудно за американските власти да изправят мъжа пред правосъдието.
Въпреки че САЩ продължават да отделят значителни средства за киберсигурност, страната на свободните не е напълно защитена. Тя все още редовно не успява да внедри подходящи протоколи за безопасност. Правителства, частни предприятия и обикновени хора са обект на хакерски атаки всеки ден.
При толкова много киберзаплахи е задължително да се уверите, че свързаните ви устройства са правилно защитени с надеждни антивирусни софтуерни решения. Наличието на допълнителен слой защита не само ви осигурява спокойствие, но и активно ви предпазва от това да станете жертва.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.