Siemens внедри нов асистент с изкуствен интелект, разработен в партньорство с Microsoft, за да подобри сътрудничеството в производствения сектор и да проправи пътя за по-широко внедряване на изкуствения интелект.

Чрез Siemens Industrial Copilot потребителите в производството могат да използват входни данни на естествен език, за да генерират или отстранят грешки в кода за автоматизация, а работниците по поддръжката могат да получават навременни съвети за ремонт.

Фирмите твърдят, че асистентът може да помогне да се съкрати времето за изготвяне на промишлени симулации от седмици на само минути, като се използва генеративен ИИ за съкращаване на целия процес на провеждане на симулации, които могат да помогнат на фирмите да изследват своите вериги за доставки или среда, за да спестят пари и да подобрят ефективността.

„Заедно с Microsoft нашата обща визия е да дадем възможност на клиентите да внедрят генеративен AI“, казва Роланд Буш, главен изпълнителен директор на Siemens AG.

„Това има потенциала да промени начина, по който компаниите проектират, разработват, произвеждат и работят. По-широкото разпространение на сътрудничеството между човека и машината позволява на инженерите да ускорят разработването на кодове, да увеличат иновациите и да се справят с недостига на квалифицирана работна ръка.“

Надяваме се, че AI Copilots ще бъде разширен в отрасли като инфраструктура, транспорт и здравеопазване.

С оглед на това Siemens и Microsoft проведоха съвместен пилотен проект с автомобилната фирма Shaeffler AG и се надяват да проведат подобни изпитания в близко бъдеще.

„С това следващо поколение ИИ имаме уникалната възможност да ускорим иновациите в целия индустриален сектор“, заяви Сатя Надела, председател и главен изпълнителен директор на Microsoft.

„Ние надграждаме дългогодишното си сътрудничество със Siemens и обединяваме напредъка в областта на ИИ в Microsoft Cloud с експертния опит на Siemens в индустриалната област, за да дадем възможност както на работещите на първа линия, така и на работещите с познания да разполагат с нови, захранвани с ИИ инструменти, започвайки със Siemens Industrial Copilot.“

През 2023 г. Microsoft пусна редица продукти с изкуствен интелект под знака на „Copilot“, включително 365 Copilot, Security Copilot и Copilot за Viva. Наред с новите продукти фирмата въведе и подобрен генеративен ИИ в двойката си за програмиране GitHub Copilot.

През декември Microsoft ще пусне Teamcenter за Microsoft Teams – ново приложение, което свързва комуникацията между работниците на терен, като например производствения персонал на първа линия, с инженерните екипи, използвайки генеративен AI.

То съчетава Teamcenter на Siemens, междуселищна система за управление на жизнения цикъл на продуктите (PLM), с Microsoft Teams, за да осигури лесна платформа за комуникация и усвояеми данни.

През юни 2022 г. Siemens си партнира с Nvidia по проект за индустриална метавселена с цел комбиниране на виртуални модели, произведени от Siemens, с обработка на ИИ в реално време, задвижвана от хардуер на Nvidia.

Това включваше интегриране на цифровата платформа Xcelerator на Siemens, която сега ще предоставя на услугата Microsoft Azure OpenAI данни от симулации, за да осигури на новообявения асистент информация, която може да бъде използвана.

Източник: itpro.co.uk

Подобни публикации

18 април 2025

Глобална компания за събития стана жертва на се...

Legends International, водещ доставчик на услуги за спортни, развле...
17 април 2025

Китайска APT група използва усъвършенстван бекд...

Нови версии на бекдора BrickStorm, използван при компрометирането н...
17 април 2025

Крис Кребс напуска SentinelOne заради войната с...

Бившият директор на Агенцията за киберсигурност и инфраструктурна с...
17 април 2025

Apple пусна спешни ъпдейти за iOS и macOS

На 17 април (сряда) Apple публикува извънредни ъпдейти за операцион...
17 април 2025

Starlink превзе интернет пазара в Нигерия, но н...

В началото на 2023 г. Нигерия стана първата африканска държава, в к...
16 април 2025

CISA гарантира непрекъсната работа на програмат...

Американската Агенция за киберсигурност и сигурност на инфраструкту...
16 април 2025

Програмата CVE може да остане без финансиране

На 16 април 2025 г. изтича финансирането от страна на федералното п...
Бъдете социални
Още по темата
17/04/2025

Starlink превзе интернет па...

В началото на 2023 г. Нигерия...
15/04/2025

Фирма за киберсигурност шпи...

Швейцарската фирма за киберсигурност Prodaft стартира...
14/04/2025

Халюцинациите на ИИ създава...

Халюцинациите на пакетите представляват често срещан...
Последно добавени
18/04/2025

Глобална компания за събити...

Legends International, водещ доставчик на услуги...
17/04/2025

Китайска APT група използва...

Нови версии на бекдора BrickStorm, използван...
17/04/2025

Крис Кребс напуска Sentinel...

Бившият директор на Агенцията за киберсигурност...
Ключови думи

Абонамента е почти завършен.

На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.

Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.

Благодарим за доверието!