Конгресмени искат TP-Link да бъде разследвана от Министерството на търговията поради опасения, че рутерите ѝ могат да бъдат лесно хакнати, за да проникнат в системите на САЩ.
Законодателите искат гигантът в областта на мрежите TP-Link да бъде разследван от Министерството на търговията поради опасения, че Wi-Fi рутерите на компанията могат да осигурят на Китай лесен достъп до американските системи.
Призивът за разследване на рутерите на TP-Link идва от Джон Муленаар (републиканец от Минесота) и Раджа Кришнаморти (демократ от Илинойс) от Специалната комисия на Камарата на представителите за стратегическата конкуренция между САЩ и Китайската комунистическа партия.
Законодателите настояват Министерството на търговията да преразгледа заплахата, която представляват Wi-Fi рутерите, произведени от TP-Link Technologies, които са разположени в Съединените щати.
„Тъй като рутерите на TP-Link се произвеждат в [Китайската народна република] с китайска технология, съществуват опасения, че спонсорирани от държавата хакери може да са в състояние по-лесно да компрометират рутерите и да проникнат в системите на САЩ“, заявиха законодателите в съобщение за пресата.
„Освен това TP-Link е обект на драконовски закони за „национална сигурност“ в КНР и може да бъде принуден да предаде чувствителна информация за САЩ от служители на китайското разузнаване“, допълват те.
Като пример длъжностните лица посочват свързаните с Китай атаки на Volt Typhoon, при които са използвани компрометирани SOHO рутери. Известно е, че Volt Typhoon е бил насочен към рутери на Cisco и Netgear и изглежда няма съобщения за атаки срещу устройства на TP-Link.
Конгресмените се позовават и на проучване, проведено миналата година от Check Point, което установява, че спонсорирана от китайската държава APT е създала зловреден имплант за фърмуер, пригоден за рутери TP-Link. Имплантът е бил открит по време на проучване на атаки срещу европейски структури в областта на външните работи.
Заслужава да се отбележи, че според страницата в Wikipedia TP-Link Technologies, която е базирана в Китай, и TP-Link Corporation, която е базирана в Сингапур и САЩ, са се разделили наскоро и TP-Link Corporation е самостоятелна структура във всички дялови участия и оперативни аспекти.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.