Базираният в Нидерландия стартъп в областта на здравните технологии MindAffect е набрал 1,1 млн. евро, за да пусне на пазара своята технология за диагностика на слуха.
MindAffect, която е създадена от университета Радбуд, е разработила патентована технология за мозъчно-компютърен интерфейс (BCI), която позволява диагностициране на слухови увреждания с помощта на мозъчни сигнали.
Стартъпът има за цел да осигури по-справедливо решение за тестване, което да е специално предназначено за трудно тествани пациенти, като деца, възрастни хора и хора с увреждания.
Настоящите методи, като например тестване с чисти тонове или реч, зависят от постоянните реакции на пациентите. Но това може да бъде предизвикателство или неефективно за лица, които не могат да общуват поради възраст или увреждане – което води до поставяне на недостатъчна диагноза.
Неадресираните увреждания на слуха могат да имат сериозни последици както за пациентите, така и за обществото – от проблеми с психичното здраве до високи разходи за здравеопазване
„Загубата на слуха оказва дълбоко въздействие върху всеки аспект от живота“, заяви в изявление главният изпълнителен директор на MindAffect Дженифър Гудол.
„За децата това означава риск от лошо образователно и социално развитие; за възрастните хора – по-голяма изолация и по-голям риск от ранна деменция; а за хората с увреждания – по-малко възможности за социално включване.“
За да се справи с този проблем, MindAffect комбинира невронаука, BCI технология и изкуствен интелект, за да разработи Aurora – система за диагностика на слуха без реакция, която разчита на мозъчни стимули и сигнали.
Aurora използва лента за глава, която пациентите носят, докато слушат тихи чуруликания и гледат тих видеоклип в продължение на по-малко от 10 минути. Системата разчита мозъчните сигнали и комбинира информацията с аудиометрични тестове за праг на въздухопроводност и костна проводимост, за да постави диагнозата.
MindAffect очаква да пусне системата на пазара през следващата година. Компанията работи и по диагностика на зрението за деца, както и по решение за наблюдение на свързания с работата стрес в сложна визуална или слухова среда.
Съществуващи и нови инвеститори подкрепиха кръга на финансиране, включително NLC Health Impact Fund, Barco Limpo и Wasteland Investments.
Източник: TNW
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.