Предполагаемият хак компрометира подробности за акаунтите на над два милиарда потребители на TikTok
TikTok отрече да е засегнат от пробив в сигурността, след като публикации в хакерски форуми предполагат, че изходният код на приложението, включително подробности за акаунти на милиарди потребители, са били компрометирани.
База данни с повече от два милиарда записа относно акаунти в TikTok и WeChat е била компрометирана и е притежание на хакерска група, според една публикация във форума.
Въпреки това, в изявление, публикувано в Twitter, компанията каза, че „не е открила доказателства за нарушение“, след като проучи твърденията. TikTok също така заяви, че предполагаемият изходен код, публикуван от хакерите, „е напълно несвързан с изходния код на бекенда на TikTok“.
„TikTok дава приоритет на поверителността и сигурността на данните на нашите потребители. Нашият екип по сигурността проучи тези твърдения и не откри доказателства за пробив в сигурността“, каза компанията, собственост на ByteDance, пред The Hacker News.
Подкрепяйки опровержението на TikTok, изследователят по сигурността Трой Хънт написа: „Това засега е доста неубедително; някои данни съвпадат с производствена информация, макар и публично достъпна. Някои данни са боклук, но може да са непроизводствени или тестови данни. Засега е малко съмнително.“
Въпреки това изследователят на заплахи в Security Discovery, Боб Диаченко, твърди, че пробивът наистина е „истински“ и е позволил „частично изтичане на потребителски данни“, след като анализира публично изложени данни. Данните вероятно са излезли от Hangzhou Julun Network Technology Co Ltd, а не от TikTok, добави Диаченко.
Инцидентът със сигурността на TikTok идва дни след като изследователи на Microsoft откриха „уязвимост с висока степен на сериозност“ в приложението за Android на TikTok.
Миналия месец Oracle сключи сделка с TikTok за получаване на всички аспекти на потребителските данни на фирмата за социални медии в САЩ, както и за извършване на услуги за управление на данни и одит за компанията.
TikTok влезе в преговори с Oracle почти две години, след като бившият президент Доналд Тръмп нареди на компанията да проучи възможностите за продажба поради съображения за национална сигурност или рискува да получи забрана да прави бизнес в страната.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.