Meta вече въвежда Chat Lock – нова функция за поверителност на WhatsApp, която позволява на потребителите да блокират достъпа на други хора до най-личните им разговори.
Функцията Chat Lock ще създаде нова папка, която може да бъде заключена с парола или с биометрични методи като пръстов отпечатък.
Можете да гарантирате поверителността на разговорите си, като изберете опцията за заключване, след като докоснете името на индивидуален или групов чат.
„Заключването на даден чат изважда тази тема от входящата ви поща и я поставя зад собствена папка, която може да бъде достъпна само с парола на устройството ви или с биометрични методи, като пръстов отпечатък“, заяви WhatsApp днес.
Тя също така автоматично ще скрива подробностите за заключения чат в известията, за да попречи на други хора да се ровят в него, докато използват телефона.
„Вярваме, че тази функция ще бъде чудесна за хората, които от време на време споделят телефоните си с член на семейството, или в моменти, когато някой друг държи телефона ви точно в момента, в който пристига изключително специален чат“, добави компанията.
За да видите заключените чатове, дръпнете леко надолу входящата си поща и се удостоверете с паролата си или с биометричната идентификация, която сте използвали при заключването на разговора.
Днес WhatsApp добави, че планира да разшири още повече възможностите за заключване на чата, за да предостави на потребителите допълнителни функции.
Тези предстоящи допълнения включват ключалки, изрично предназначени за спътникови устройства, и възможност за установяване на персонализирана парола за вашите чатове, което позволява използването на отделна парола, отделна от идентификационните данни на телефона ви.
Преди седем години WhatsApp въведе и криптиране от край до край, а пет години по-късно, през октомври 2021 г., започна да разпространява архивирани чатове с криптиране от край до край за iOS и Android, за да блокира достъпа до архивирано съдържание на чатове.
През декември 2021 г. WhatsApp разшири функциите за контрол на поверителността на платформата, като добави изчезващи съобщения по подразбиране към всички нови чатове.
Meta казва, че платформата за видеоразговори и незабавни съобщения WhatsApp вече се използва от над два милиарда души по целия свят.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.