С преполовяването на 2024 г. японският пейзаж на киберсигурността се сблъсква с критични трансформации. На фона на ескалиращите глобални киберзаплахи разбирането на тези промени е от решаващо значение за опазването на японската цифрова област.
Японският пазар на киберсигурност, който е смесица от регионални и глобални влияния, се развива бързо. Големи играчи като IBM и Cisco Systems оказват значително влияние върху този сектор. Преминаването към решения за сигурност, базирани на изкуствен интелект, за което свидетелстват платформите за изкуствен интелект на Kawasaki Kisen Kaisha, Ltd., подчертава стремежа на Япония към цифрова автономност и намаляване на зависимостта от международни доставчици на облачни услуги. Прозренията от доклада на Capgemini „Пет тенденции в киберсигурността за 2024 г.“ разкриват нарастваща зависимост от ИИ и облачни услуги в световен мащаб – тенденции, които вероятно ще оформят стратегиите за киберсигурност на Япония през следващите години.
Докладът на ISACA, Track These 7 Trends for Proactive Cybersecurity in 2024 (Проследяване на тези 7 тенденции за проактивен подход към киберсигурността през 2024 г.), подчертава нарастващата роля на ИИ в киберсигурността и непрекъснатите рискове от отдалечените работни места. Проактивната позиция на Япония по отношение на тези тенденции е от съществено значение за ефективното смекчаване на киберзаплахите.
Глобалната прогноза за киберсигурност за 2024 г. на Световния икономически форум предлага широк поглед върху предизвикателствата пред киберсигурността в световен мащаб. Като глобален технологичен лидер Япония се съобразява с тези тенденции, като е изправена пред сходни предизвикателства в областта на киберсигурността, както и останалата част от света. Тенденции в областта на киберсигурността: Прогнозите на IBM за 2024 г. от IBM очертават основните бъдещи тенденции в киберсигурността. Тези прозрения са от особено значение за Япония, като се има предвид значителното влияние на IBM на пазара на киберсигурност в страната.
2024 г. е ключова година за киберсигурността в Япония, белязана от внедряването на модерни технологии и привеждането им в съответствие със световните тенденции. Поддържането на информираност и адаптивност е от решаващо значение за ориентирането в този развиващ се пейзаж на киберсигурността.
Източник: coresecurity.co.jp
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.