Прекомерните сигнали за киберсигурност не са тривиален проблем, а истинско предизвикателство, което пряко засяга стратегиите за сигурност на бизнеса. Твърде многото известия генерират стрес за ИТ екипите, които все повече намаляват по размер, като същевременно са изправени пред по-тежко бреме от задачи. Тази ситуация може да доведе до пренебрегване на спешни предупреждения, което излага на риск сигурността на системата.
Много инструменти за сигурност на крайни точки делегират задачата за ръчно класифициране на заплахите и управление на предупрежденията на администратора, което увеличава работното натоварване, отговорността и стреса на екипите. Това също така отнема ценно време, което трябва да се изразходва за инциденти с по-висок риск, позволявайки ефективен отговор, преди заплахата да се разпространи и нейното въздействие да нарасне. В областта на киберсигурността времето за реакция е критичен фактор, тъй като то може да направи разликата между незабавна и ефективна реакция или разпространение на заплахата и потенциално нанасяне на по-сериозни щети на системите.
Неотдавнашно проучване на Hack The Box показва, че 84% от специалистите по киберсигурност изпитват стрес и бърн аут поради технологичното ускорение и нарастващата сложност на заплахите. В среда, в която рансъмуерът се е превърнал в повсеместна опасност, като през 2023 г. са открити над 317 милиона опита за пробиви, умората на анализаторите по сигурността представлява сериозен риск за бизнеса. Как може да бъде решен този проблем?
Решението на тези предизвикателства не е в добавянето на повече инструменти. Най-добрият път напред е да се възприемат услуги и решения, които позволяват по-голяма автоматизация и точност, за да се облекчи работното натоварване. Услуги като Zero Trust Application Service на Watchguard предоставят нов начин за управление на откриването на заплахи за крайни точки, като комбинират подхода на нулево доверие с изкуствен интелект (AI), за да осигурят по-ефективна сигурност, която е по-малко зависима от човешка намеса.
Услугата за приложения с нулево доверие, включена в WatchGuard EDR, е ярък пример за това как е възможно да се предложи по-ефективна защита, като същевременно се намалят стресът и прегарянето, свързани с умората от предупрежденията. Имайки предвид тази цел, услугата се основава на ясна предпоставка: не се доверявайте на нищо и на никого, без първо да проверите. Това гарантира, че на устройствата се изпълняват само приложения и процеси, проверени като безопасни.
Това става благодарение на алгоритми за машинно обучение, които анализират стотици статични, поведенчески и контекстуални атрибути на всяко приложение в реално време. Този подход позволява 99,98% от процесите да бъдат класифицирани автоматично, което драстично намалява броя на сигналите, изискващи човешка намеса. Останалите 0,02% се анализират от екип от първокласни анализатори на заплахи, които ръчно оценяват всяка неяснота.
Като препоръчвате инструменти и услуги, които опростяват работата на ИТ екипите на вашите клиенти, като MSP не само демонстрирате дълбоко разбиране на техните нужди, но и се позиционирате като стратегически съюзник в областта на защитата. С услугата Zero Trust Application Service целият процес на класифициране на заплахите и управление на сигналите се извършва автоматично, като освобождава ИТ екипите от повтарящи се задачи, за да могат да се съсредоточат върху инциденти, които са важни или изискват по-задълбочен анализ. Това ви дава възможност да осигурите надеждна и лесна за управление защита, отличавайки се от конкурентите, които все още разчитат на по-традиционни и сложни подходи. Това повишава удовлетвореността на клиентите, укрепва дългосрочните взаимоотношения и прави офертата ви отличима на пазара, стимулирайки растежа на бизнеса.
Източник: WatchGuard.com
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ Е-БЮЛЕТИН И ПОЛУЧАВАЙТЕ НОВИНИ И СЪВЕТИ НА ТЕМА КИБЕРСИГУРНОСТ.
© 2022 Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045. Всички права запазени. Политики за поверителност.
ж.к. Гео Милев бл. 117, вх.А
София 1113, България
support[@]e-security.bg
Фондация “Киберсигурност за Всеки” с ЕИК 206932045 е ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано в ЕС, работещо в съответствие с мисията и целите си.
Моля, имайте предвид, че всички споменати продукти и/или имена на компании са търговски марки ™ или ® на съответните им притежатели. Уебсайтът/фондацията няма никаква свързаност и/или одобрение за/от тях – тези търговски марки се използват само за образователни цели като примери. Настоящият уебсайт е онлайн информационна платформа, управлявана от доброволна фондация в обществена полза. Благодарим ви, че сте тук и за всякакви допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас.
Мисията на Фондация “Киберсигурност за Всеки” е да допринесе за подобряване на киберсигурността, информационна сигурност и защита на системите и да повиши културата на обществото и организациите по тези и свързани с тях теми. Ние насърчаване безопасността и поверителността на потребителите, като повишаваме осведомеността, информираме за най-добрите и нови практики и помагаме на хора и организации да преодолеят съвременните предизвикателства за сигурността на мрежата и опазването на техните дигиталните активи.
На посоченият от Вас e-mail е изпратено съобщение за потвърждаване на абонамента.
Моля, проверете електронната си поща за да потвърдите.